Wizy i szczepionki przed Tajlandią

Hej! Będzie to wpis jak przygotować się przed wyjazdem do Tajlandii.

Na początek pod lupę bierzemy wizę. Jeśli lecicie do tego rajskiego kraju na krócej niż 30 dni najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie jej. ( piszę tutaj o obywatelach Polski) Jedyne co musicie mieć to od razu kupiony bilet powrotny i zaplecze finansowe, żeby udowodnić możliwość utrzymania się w tym kraju. ( 1000zł)

Teraz kolejny punkt szczepienia. Wszystko zależy od Was samych ponieważ szczepienia nie są już obowiązkowe. W internecie możecie znaleźć listę polecanych szczepień. Najpierw sprawdźmy, które z nich mieliśmy już robione. Jeśli mieliście robione obowiązkowe szczepienia w szkole a urodziliście się po roku 1990 na pewno z listy polecanych możecie odhaczyć WZW typu B. Inne najbardziej polecane to WZW A, Dur brzuszny Większość szczepień najlepiej wykonać na min 2 tygodnie przed wylotem, jednak jeśli zrobicie to później one też będą działać tylko ochrona będzie nieco niższa. Teraz kolejna kwestia będąc w Anglii okazało się że tutaj na NHS (coś jak NFZ) możliwe są bezpłatne szczepienia a dokładniej szczepienia za koszt recepty ( tutaj każda recepta ma jedną cenę 8,80 f). Ja właśnie skorzystałam z tej opcji czyli 3 szczepień na Błonnicę, Tężec i Polio, zdjęcie poniżej. Szczepienia te ważne są przez 10 lat. Myślę, że warto jest się dowiedzieć czy jakieś bezpłatne wam nie przysługują, zawsze to oszczędność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podróże i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.