Jak ograniczyć kalorie

Hej! Przez chwilkę nie było żadnego wpisu ale niestety mój projekcik pochłania sporo czasu. Jestem już w jednej piątej jeszcze sporo pracy przede mną ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie warty wysiłku! Nadrabiam więc pisząc o moich sposobach na ograniczenie kalorii. Jak wiecie już z wcześniejszych postów cały czas nad sobą pracuje i widzę coraz lepsze efekty! Niedługo zrobię Wam małe podsumowanie. W walce o lepszą siebie te propozycje bardzo pomagają, zwłaszcza, że wprowadzając je nie odczujemy gwałtownych zmian a mogą to być nasze pierwsze kroki w dobrym kierunku. Będzie ich 5!

Na pierwszy rzut idą kanapki, nie mam pojęcia jak Wy ale ja uwielbiam i nie potrafiłabym z nich zrezygnować. Nikomu też nie piszę żeby to robił! Chodzi o to czym je smarujemy, masło? margaryna? zamiast 700 kcal ( dane podaję na 100g produktu) możemy wybrać avocado lub serek kanapkowy (ok 160 kcal) I już mamy zaoszczędzone ponad 500 kcal. Dodatkowo jeśli sprawdzimy właściwości avocado okaże się dużo lepszym wyborem.

Numer dwa cukier, najprościej było by z niego zrezygnować i faktycznie ja nie dodaję go do kawy czy herbaty. Jednak jeśli chodzi o wszystkie ciasta i deserki wybieram jego zastępnik. Mamy teraz całą gamę do wyboru, miody, ksylitole, stewie itd. Jednak ja wybieram najmniej kaloryczną propozycję Erytrytol. Erytrytol nie ma kalorii więc zamiast ok380 mamy 0.

Numer 3 wody smakowe, niby to tylko woda a ilość cukru powala. zamiast kupować gotowe w szybki sposób zróbmy swoją!

Cytrynowa:

  • sok z cytryny
  • woda gazowana lub niegazowana wedle uznania,
  • erytrytol

Numer 4 Lody! wybierajmy sorbety owocowe, lody niskokaloryczne (coraz więcej takich w ofercie) lub przygotujmy je sami w domu z mrożonych owoców, zapewniam,że będą równie smaczne. Uwielbiam połączenie mrożonych bananów z łyżką masła orzechowego ( nie trzeba dosładzać) Lub mrożone maliny z gęstą częścią mleczka kokosowego i erytrytolem.

Numer 5 desery i ciasta, jeśli kupujemy je w sklepach czytajmy skład, jeśli robimy w domu korzystajmy z przepisów na fit zamienniki i tu zapraszam Was do mnie na instagram @zdrowy_talerz . Lub po prostu zamiast do przepisu dodawać cukier użyjmy jego zamiennika!

Kilka małych zmian a naprawdę pomogą. Daj znać czy ten wpis Ci się przyda lub jakie Ty masz sposoby 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przemyślenia i rady i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.