Hasztagi

Hej! Jak wiecie największa moja działalność na tą chwilę w mediach społecznościowych to instagram. Jak większość z osób, które prowadzi profil na IG chcę z moimi postami dotrzeć do jak największej liczby osób. Niestety ostatnie algorytmy i działania, które wprowadzają twórcy co najmniej lekko zniechęcają do działania.

Pod lupę dzisiaj bierzemy hasztagi, które wpływają na liczbę wyświetleń. Przez ostatni miesiąc robiłam u siebie na profilu testy właśnie z ich użyciem dodając 5, 10, 15, 20, czy w końcu tyle ile maksymalnie dodać możemy 30 hasztagów.

Wiem, że na większości forów w internecie znajdziecie informację, że wystarczy dodać kilka z nich i wtedy wyświetleń będzie najwięcej. Ta strategia u mnie się kompletnie nie sprawdziła.

Wychodzę z założenia, że skoro mamy do dyspozycji 30 z nich należy z tego skorzystać. I faktycznie największe statystyki właśnie z ich użyciem uzyskuje gdy jest ich 30.
Jeśli mamy już ustaloną liczbę, przejdźmy do tego które z nich wybrać. Część z hasztagów jest zabroniona, w momencie gdy ich użyjemy (gdy użyjemy chociażby jednego z nich)reszta przestanie działać. Radzę więc je sprawdzić i z nich nie korzystać. Istnieje wiele list zakazanych hasztagów jednak można też je sprawdzić w wyszukiwarce, jeśli po wpisaniu nie będzie się on nam wyświetlał lub jego zawartość będzie pusta, świadczy to o jego zablokowaniu.

To w końcu jakie powinniśmy dodawać? Na pewno te, które opisują dane zdjęcie, szukajmy hasztagów mniej popularnych. Te które mają po kilka milionów zdjęć, znikną nam szybciej niż je dodamy i mało kto zobaczy nasz post.

Bardzo ważna sprawa nie używajmy w kółko tych samych. Szukajmy za każdym razem innych i testujmy, przy których statystyki będą iść do góry.

Mam nadzieję, że wpis Wam się przyda, jeśli macie jakieś pytania lub pomysły o czym chcielibyście żebym napisała koniecznie dajcie mi znać!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przemyślenia i rady i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.