Bangkok część 2

Trochę czasu mi zajęło żeby w końcu napisać drugą część. Wszystko przez to, że dużo na główce ostatnio ale nadrabiam! Dzisiaj trochę więcej o tym co warto zobaczyć w stolicy Tajlandii.

Po pierwsze warto wybrać się w podróż łódką kanałem, koszt całodniowy to 200 bahtów ok 20zł, Kupując bilet na cały dzień możecie wysiadać w 7 miejscach zwiedzać i wracać znowu na trasę. Sama przejażdżka jest super!

Na początku przejażdżki dostaniecie mapę, na której pokazane są przystanki i miejsca warte odwiedzenia. My skorzystaliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni. Poniżej wrzucam opis przystanków i zdjęcia mapy.

  1. Pratunam (New Town) idealne miejsce na zakupy, dużo galerii i targów.
  2. Hua Chang Bridge: Jim Thompson House Museum, Bangkok Art and Culture Centre
  3. Charoenpol Bridge, świątynie: Chai Mongkoi, Boromniwas punkt widokowy: CU 100 Park
  4. Bobae Market, świątynie: Thep Sirin Thrawat, targ z tajskimi owocami: Mahanak Market
  5. Phanfa Bridge (Old Town) punkty widokowe: Pom Mahakan, Demoncracy Monument, Giant Swing, świątynie: Golden Mount, Ratchanatdaram, Suthat, Mahan Pharam, Thewasthan, dodatkowo: Royal Pavillion, Rommaninat Park
  6. Khao San road, National Museum, Old Big Gun Museum, świątynie: Wat Phra Kaew, Mahathat, Bawornniwet, Tritossathep
  7. Pom Prasumen, Pom Phra Sumen, Pipit Banglumphu

Teraz kilka miejsc które my odwiedziliśmy:

Pałac Królewski i Wat Phra Kaew

Wielki Pałac i Wat Phra Kaeo, zostały zbudowane w 1782 roku przez Króla Ramę I, który był pierwszym monarchą Dynastii Chakri.

Wielki Pałac zajmuje powierzchnię 218 tys. m² i jest otoczony białym murem. Posiada wielopoziomowe dachy, ozdobione złotem i białe ściany. Otoczony zielenią, robi wrażenie.

Zwiedzając możecie odczuć tłok, jednak warto! Godziny otwarcia 8.30-15.30

Wielki Budda

Stojący Budda mierzący 32 m wysokości. Oprócz wielkiego Buddy cały kompleks posiada jeszcze kilka innych świątyń a cena biletu to 40 bahtów.

Golden Mount

Warto wspiąć się po ponad 300 schodach, by podziwiać m.in. panoramę miasta. Spacer wśród zieleni drzew i wody daje chwile wytchnienia w upalny dzień. A na samym szczycie malutka świątynia.

Chinatown

Tu koniecznie musicie zajrzeć, jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie, obłędne! A to co najbardziej zapadło mi w pamięci to właśnie te lody.

I jeszcze jedna świątynia..

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podróże i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.